Niezbednik - Kajaki Ruszów


Idź do spisu treści

Menu główne:

INFORMACJE

›› Sprawdź pogodę 
›› Stany wód na rzekach


KONTAKT
›› Szybki kontakt

tel: 504 267 099

59-950 Ruszów 
ul. Strzelecka 5/3

NIEZBĘDNIK KAJAKARZA  -  Wypożyczalnia kajaków w Ruszowie
Niezbędnik kajakarza. 

Zabezpieczenie przed wodą i wilgocią - Szczelny worek lub torba z materiału wodoodpornego, dobrym rozwiązaniem są zamykane worki na śmieci do których można zapakować plecaki lub dodatkowe ubranie, jest to wersja praktyczna i tania w zastosowaniu. Worki takie można umieścić w luku bagażowym lub w innym miejscu w kajaku. Wodoszczelne etui, w którym możemy schować telefon, aparat czy dokumenty.

Kurtka przeciwdeszczowa i polar. Przygotowując się na spływ warto pamiętać, że pogoda nawet w środku lata bywa bardzo różna. Więc oprócz spodenek i kąpielówek na pewno przyda się coś na deszcz czyli kurtka przeciw deszczowa jak również polar, bluza oraz długie spodnie. Przydatne mogą być buty przystowsowane do wody sandały lub klapki, radzimy zabrać też pełne buty.

Dziecko w kajaku? Dlaczego nie, pod warunkiem, że w kamizelce ratunkowej lub asekuracyjnej i pod opieką osoby dorosłej.

Piłeś - Nie płyń. Po spożyciu alkoholu lub innych środków odurzających nigdy nie wsiadaj do kajaka. Wzrost brawury i spowolnienie reakcji nie sprzyja bezpieczeństwu na wodzie.

Z kartą pływacką i bez. Przed spływem warto sprawdzić poziom trudności szlaku. Ale nawet na najłatwiejszym przy niesprzyjających warunkach atmosferycznych może być niebezpiecznie. Pamiętajcie o kamizelkach asekuracyjnych lub ratunkowych. Dla wielu jest to niepotrzebny balast w kajaku, tymczasem one mogą uratować wam życie. Szczególnie przy wietrznej pogodzie, nie pływajcie bez kamizelek. 

Kajakarz kajakarzowi pomoże. Dobry zwyczaj mówi, że nie zostawia się innych na wodzie w potrzebie. Warto pamiętać o tej zasadzie, kto wie, może samemu też kiedyś się przyda.

Niebezpieczeństwo dla kajakarza na rzece stwarza spiętrzenie wody. Trzeba zwracać uwagę, gdzie znajdują się tamy, progi wodne i młyny. Nie przepływaj takich miejsc. Lepiej przenieść kajak niż ryzykować niebezpieczna wywrotkę.Kajakarz kajakarzowi pomoże. Dobry zwyczaj mówi, że nie zostawia się innych na wodzie w potrzebie. Warto pamiętać o tej zasadzie, kto wie, może samemu też kiedyś się przyda.

Informacje dla kajakarzy, samouczek kajakarstwa -››   http://www.kayakpaddling.net/pl/

 
 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego